چگونه توییتر و فیس بوك را از طریق گوگل پلاس آپدیت كنیم

 

بالا رفتن تعداد سایتهای اجتماعی كه نمی توان بی خیال آنها شد باعث می شود همیشه به دنبال راهی باشیم برای اتصال این سایتها به هم. منظور من از اتصال این است كه وقتی در یكی مطلبی را منتشر می كنی به صورت خودكار این مطلب در سایتهای دیگر هم منتشر شوند. سالهاست كه بنده گودر، توییتر و فیس بوك را به هم متصل كرده ام و ترتیب اتصال بدین گونه است كه زمانی كه مطلبی را در توییتر منتشر می كنم به صورت خودكار در فیس بوك هم منتشر می شود. حالا با متولد شدن گوگل پلاس هم باید راهی یافت برای اتصال این سایت به توییتر و فیس بوك.

فیس بوك

برای اینكه مطالبی را كه در گوگل پلاس منتشر كرده اید به صورت خودكار در فیس بوك هم منتشر شود باید به این صفحه از فیس بوك رفته و آدرس ایمیل اختصاصی خود را دریافت كنید. اگر ایمیلی به این آدرس فرستاده شود محتوی ایمیل از طرف شما در فیس بوك منتشر خواهد شد. حالا كافیست در هنگام انتشار مطلب این آدرس را هم به عنوان دریافت كننده مطلب وارد كنید. بدین ترتیب با انتشار مطلب در گوگل پلاس، ایمیلی حاوی مطلب منتشر شده برای آدرس ایمیل شما در فیس بوك هم ارسال می شود كه فیس بوك محتوی آنرا از طرف شما منتشر خواهد كرد.

توییتر

توییتر مانند فیس بوك آدرس ایمیل در اختیار شما قرار نمی دهد. اما می توانید با استفاده از سرویسی كه سایت twittermail‌ كه قبلا آنرا معرفی كرده ام یك آدرس ایمیل برای خود دست و پا كنید. پس از ساخت این آدرس كافیست همانند فیس بوك در هنگام انتشار مطلب، این آدرس ایمیل را هم به عنوان گیرنده مطلب وارد كنید.

توجه كنید كه برای راحتی كار می توانید یك حلقه ایجاد كرده و این 2 آدرس را به آن بیافزایید و از این پس هنگام انتشار مطلب این حلقه را به لیست دریافت كنندگان مطلب اضافه كنید.

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

مستقیم به دراپ باكس

 

استفاده از دستگا های موبایل برای وبگردی بسیار شایع شده. دانلود كردن فایل هم از ضروریات است. اما بسیاری از فرمت فایلها توسط این دستگاه ها پشتیبانی نمی شود و یا امكان دانلود كردن فایل در آن لحظه توسط این رایانه های همراه وجود ندارد.

از خیر دانلود كردن هم كه نمی توان گذشت. برای داننلود كردن فایل كافیست آدرس آنرا به SideCloudLoad بدهید تا فایل را دانلود كرده و مستقیما بر روی دراپ باكس شما آپلود كند. البته این امكان را هم دارد تا فایل دانلود شده را ایمیل كند.

 


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

پنج امکان جالب OS X Lion

در این نوشتار با پنج ویژگی، از ویژگی‌های جدید سیستم‌عامل Mac OS X Lion، آشنا خواهید شد:

All My files View – نمایش همه‌ی فایلهای من: دیدن همه ی فایلها، منظم شده بر اساس نوع، نام، تاریخ و تاریخ آخرین تغییر. در ابتدا ممکن است کارکردن با All My Files کمی سخت به نظر بیاید، ولی وقتی از آن سر در آوردید، جزء لاینفکی از عملیات روزانه‌ی شما خواهد شد. همچنین می‌توانید نمایش شخصی برای خودتان داشته باشید، مثلا همه فایلهایی که در چند روز گذشته ویرایش کرده‌اید یا پیدا کردن عکسهای بسیار حجیمی که روی هاردتان هست. چیز بنیان افکنی نیست ولی خیلی کاربردی است.

 

Launchpad - سکوی پرتاب: تصویر پایین شما را یاد چیزی نمی اندازد؟ ایکونها؟ فولدرهای App؟ نقطه‌های زیر صفحه که نشان می‌دهد در کدام صفحه هستید؟

از همه‌ی ایده‌هایی که Lion از iOS برداشته، سکوی پرتاب بیش از هر چیزی نوید آینده‌ای با ساختار رابط لمسی را در خودش دارد. به این‌ها حرکات Zoom و Pinch چهار انگشتی را اضافه کنید و شما تقریبا دسترسی بلافاصله به اپ‌های خودتان را خواهید داشت.


AirDrop – انداختن از هوا:
ایردراپ مثل دراپ باکس برای کاربران OS X است. می‌توانید کامپیوترهای نزدیک خودتان را ببینید و برایشان فایلی را، تنها با انداختن آن فایل روی آیکونشان بفرستید.

 

Mission Control – مرکز ماموریت: در OS X Lion دیگر خبری از Spaces نیست و به جای آن، با کشیدن چهار انگشتتان روی صفحه‌ی پد، بین دسکتاپ و Deskboard سوئیچ می‌کنید. دسکبورد به نظر یک دسکتاپ دیگر است. مرکز ماموریت نیز یک نمایش online از همه‌ی App های در حال اجرا است و دسترسی بلافاصله، به پنجره‌ای که باز است را در اختیار کاربر می‌گذارد.

 

The New Mail – میل جدید: نرم افزار جدید میل اجازه مکالمات threaded، مثل آیفون با رابط کاربری مانند آیفون را دارد. فیلتر اسپم رنگ ایمیل را عوض می‌کند و اجازه‌ی دانلود عکس، قبل از اجازه شما را نمی‌دهد. یک رابط ساده دو ستونه‌ی ایمیل و پیش نمایش نیز وجود دارد که در صورت نیاز می‌تواند به سیستم سه ستونه (لیست حسابها) تغییر شکل دهد.

جایزه ویژه … نصب بدون نیاز به دیسک
یکی از جالبترین جنبه‌های Lion این است که اصلا نیازی به «دی وی دی» ندارد. کافیست DMG را بگیرید ( Disk iMaGe file)، سوارش کنید و سپس آپدیت را اجرا کنید. چند دقیقه بعد، بدون اینکه حتی لازم باشد کامپیوتر را ریستارت کنید، OS X Lion را روی کامپیوتر خود دارید.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

سونی و جلب رضایت کاربران!

پس از اینکه تعداد بسیاری از اکانت‌های بازیکنان در شبکه‌ی PSN، توسط هکرها دزدیده شد، شرکت سونی تصمیم گرفت برای پوشش دادن به این قضیه و بدست آوردن رضایت مشتریان خود، دو عنوان انحصاری را، به صورت رایگان در شبکه‌ی PSN قرار دهد. این دو عنوان شامل بازی‌های Uncharted 3 و Infamous 2 می شود که البته به صورت بتا، برای دریافت به صورت رایگان وجود دارد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

چگونه می توانید فید RSS کاربر گوگل+ را داشته باشید

بسیاری از چیزهایی که در حال حاضر توسط گوگل + پشتیبانی نمی شوند بعنوان مثال پیام‌های خصوصی دریافت می کنند. یکی دیگر از این موارد فید RSS  است. این احتمال وحود دارد که گوگل+ گزینه‌ای برای ارسال پیام‌های خصوصی به یک کاربر گوگل+ دیگر ایجاد کند زیرا دیر یا زود کاربران خواستار افزودن آن خواهند بود. اما من در مورد RSS کاملا مطمئن نیستم.

تقاضا برای فید RSS پایین خواهد بود و گوگل عادت به ارسال محصولات بدون پشتیبانی از فید RSS دارد. پس از گذشت دو سال و با انتشار ۱۴ نسخه، کروم هنوز نمی تواند بطور طبیعی فید RSS را بازخوانی کند.  اورکات، دیگر شبکه اجتماعی گوگل نیز فید RSS ندارد. موارد متعددی از خدمات دیگر گوگل همچون میزبانی پروژه گوگل (Google Project Hosting) و وب استور کروم (Chrome Webstore) نیز فید RSS  ندارند.

خوشبختانه یک نفر سرویسی ایجاد کرده است که به شما اجازه می‌دهد از هر کاربر گوگل+ یک فید RSS داشته باشید.

فقط از صفحه پروفایل کاربر گوگل+ بازدید کرده و شناسه کاربری را از قسمت نوار ابزار بدست آورید.

ردیف ارقام را کپی کرده و آن را به انتهای آدرس زیر اضافه کنید:

http://plusfeed.appspot.com/

بنابراین اگر شناسه کاربر ۱۲۳۴۵ باشد آدرس فوق به شکل زیر می باشد:

http://plusfeed.appspot.com/12345

این فید RSS از کاربر گوگل+ است. مشترک RSS ریدرهایی همچون فیددمون (FeedDemon) یا گوگل ریدر (Google Reader) شده و جریان بروزرسانی را مستقیما به فید ریدر خود تحویل دهید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

چگونه می‌توانیم یک فید RSS از کاربر توییتر داشته باشید

در ماه می گذشته، توییتر بی هیچ تشریفاتی با طراحی مجدد رابط کاربری وب سایت خود دسترسی به فید RSS را امکان پذیر نمود. کاملا آشکار است که توییتر می‌خواهد شما به سایت آنها رفته و از آن استفاده کنید. سرعت و استقامت (قابلیت) توییتر برای آن است که کاربران را وادار کند از توییتر بازدید کرده و یا از یکی از ایستگاه‌های پردازشگر رسمی دسکتاپ آنها برای بازخوانی بروز رسانی‌ها استفاده کنند.

اما توییتر بطور کامل فید RSS را غیر فعال نکرده است آنها فقط این فید را پنهان کرده یا دسترسی کاربران به آن را دشوار نموده‌اند. در اینجا دو رمز وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا به فید RSS هر کاربری دسترسی پیدا کنید.

روش اول

برای دسترسی به فید RSS هر کاربر از آدرس زیر استفاده نمایید.

http://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=USERNAME

بنابراین برای مثال، اگر می خواهید به فید RSS حساب مسنجری گویاآی‌تی (Gooyait) دسترسی پیدا کنید می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

http://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=USERNAME=gooyait

روش دوم

فید RSS یک کاربر توییتر از طریق آدرس زیر نیز قابل دسترسی است:

http://twitter.com/statuses/user_timeline/USERID.rss

شناسه کاربری یک ردیف منحصر به فرد از اعداد برای یک پروفایل توییتر خاص می‌باشد. این عدد موقعیت واقعی کاربر را هنگامی که در توییتر ثبت نام می‌کند، مشخص می‌نماید. هرچه عدد کمتر باشد، حساب قدیمی‌تر است. برای یافتن این عدد به این صفحه مراجعه مراجعه کنید و نام کاربری توییتر را وارد نمایید.

برای مثال شناسه کاربری ((Gooyait)) 7474732 می باشد. بنابراین فید RSS مسنجر گویاآی‌تی می‌شود:

http://twitter.com/statuses/user_timeline/7474732.rss

آیا برای دریافت فید RSS از یک کاربر توییتر روش دیگری می‌شناسید؟

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

۶ افزونه کروم که صحت و امنیت لینکهای صفحات وب را با یک کلیک چک میکند

آدرس‌های اینترنتی یا لینک‌ها صفحات وب اطراف ما را تشکیل می‌دهند. لینک‌ها استانداردهای وب هستند. لینک‌ها می‌توانند شکسته شوند؛ و یا حاکی از صفحات اشتباه یا حتی بدتر باشند؛ لینکها می‌توانند راهی به کلاهبرداری فیشینگ و یا دانلود نرام‌افزارهای مخرب باشند.

چکرهای لینک‌ها کمک بزرگی هنگام بررسی گروهی از لینکهای دانلود از وب سایت‌های اشتراک فایل مثل رپیدشیر هستند. مواجه شدن به یک لینک خراب بعد از دانلود حجم بالایی از یک فایل تجربه تلخیست.

دنیای افزونه‌های گوگل کروم پر از افزونه‌های مختلف است که در اینجا ما به معرفی چک کننده‌های لینک‌ها خواهیم پرداخت.

لینک چکر


یک افزونه چک کننده لینک ساده که فقط با کدهای رنگی کار می‌کند. این افزونه در مرورگر کروم با آیکن گردنبند شکسته قابل مشاهده است که باعث تعجب می‌شود و اینکه این چکر لینک‌ها را  با کدهای رنگی نمایان می‌کند. خطاها به رنگ قرمز، لینک های سالم به رنگ سبز، لینکهای تمام شده به رنگ آبی و لینک‌های خراب با قرمز مشخص می‌شوند. همیشه نتیجه بی‌نقص نیست اما لینکهای قرمز رنگ را مجددا چک کنید.

 

لینک‌های مرا چک کن


این افزونه کروم هم از طریق رنگ‌ها لینک‌ها را نمایان می‌کنند. آنها لینک های شکسته(خراب) را با کد خطای قرمز نشان میدهند. وضعیت لینک‌ها همانند نماگرفت نمایش داده میشوند. لینک‌های جاوا اسکریپت و Mailto و بعضی لینک‌های خراب ثبت شده در بررسی لینک‌ها نادیده گرفته می‌شوند و با برچسب‌های رنگی نمایش داده می‌شوند.

 

لینک چکر WGTools

این افزونه صحت لینکها را از وب سایت‌های اشتراک‌گذاری فایل‌های مختلف مانند رپیدشیر چک و گزارش خلاصه‌ای از آن را نمایش می‌دهد. برای اینکه افزونه کار کند باید درون صفحه کلیک راست کنید تا یک نوار ابزار برایتان باز شود. در واقع این گزینه مانند یک میانبر عمل می‌کند این افزونه WGTools لینکها را چک می‌کند.

 

لینک اعتبارسنج رپیدشیر

افزونه اعتبارسنج رپیدشیر هنگام ورود به صفحه لینک حاوی وب سایت‌های اشتراک گذاری بصورت خودکار عمل می‌کند. آیکن نوار آدرس هنگام تشخیص لینک‌های رپیدشیر تغییر رنگ می‌دهند. آیکن لینک‌ها در لینک اعتبار سنج رپیدشیر به رنگ‌های معتبر سبز رنگ است و لینک‌های نامعتبر به رنگ قرمز نشان داده می‌شود.

 

Nope

این افزونه را روی صفحه امتحان کنید تا متوجه کاربردش شوید. این افزونه بصورت خودکار لینک‌های مخرب را که در تلاش هدایت شما به دامنه‌ای غیراز دامنه مورد نظرتان است هشدار می‌دهد. هشدارها می‌تواند مرورگر شما را از حمله فیشرها و دیگر وب سایت‌های مخرب حفظ کند.

SafeLink

مانند افزونه قبل این افزونه SafeLinks FREE هم شما را از لینک‌های مخرب (ناامن) حفظ می‌کند و روی صفحه وب یا هر لینکی که انتخاب می‌کنید عمل می‌کند. از SafeLinks با کلیک راست روی صفحه یا انتخاب لینک مورد نظر استفاده کنید. این افزونه از بازخورد (عکس العمل) وب سایت‌های ایمن مثل مکافی، نورتن و ترند‌میکرو برای اعلام نتیجه امن یا ناامن بودن لینک به شما خبر‌ می‌دهد.

تنها مشکل این افزونه بازخورد آهسته آن است چون باید از سه سرویس‌دهنده آنتی‌ویروس اطلاعات را دریافت و به شما گزارش کند.

یافتن لینک‌های مخرب مهم ترین کاربرد لینک چکر است. اما از نبود چنین افزونه‌ای برای اهداف موجود متعجبم!

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

بخوان و فراموش کن

در توییتر می‌خواهید چیزی بنویسید که فقط برای مدت کوتاهی قابل مشاهده باشد؟ می‌خواهید در وبلاگتان برای بازارگرمی، لینکی بدهید که فقط عده محدودی از نخستین بازدیدکننده‌ها بتوانند، به آن دسترسی داشته باشند؟ می‌خواهید مطلبی را ایمیل کنید که فقط دوستتان بتواند یک بار ببیند و بعدا نه او، نه کس دیگری، حتی اگر به اکانت ایمیل شما یا دوستتان دسترسی پیدا کند، نتواند آن را بخواند؟

چاره کار استفاده از سایت quickforget است.

استفاده از این سایت بسیار ساده است: وارد سایت می‌شوید، متن مورد نظر را می‌نویسید و بعد مشخص کنید که چند بار و یا چند ساعت قابل مشاهده باشد.

سپس، لینکی به شما داده می‌شود که می‌توانید آن را در اختیار دوستان یا خوانندگان خود قرار بدهید.

برای مثال اگر متن حساسی را به دوستتان ایمیل می‌خواهید بکنید، می‌توانید مشخص کنید که پیام فقط یک بار قابل مشاهده باشد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

چگونه یک دوربین مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب دوربین دیجیتال یک فرآیند خیلی ساده به نظر می رسد که در گذشته ارتباط کاملا مستقیم و تنگاتنگی با محتوای جیب شما داشت. اما امروزه با همان پول انتخاب های کاملا متفاوتی خواهید داشت که کاربردها و امکانات مختلفی دارند و انتخاب دوربین را هم به کاری بسیار سخت و پیچیده تبدیل کرده اند. پس بگذارید نگاهی به امکانات و ایرادهای گروه های مختلف دوربین دیجیتال بیاندازیم، تا انتخاب معقول تری داشته باشیم.


برای جلوگیری از اطاله کلام و طولانی شدن مطلب، در چند بخش به این موضوع خواهیم پرداخت. در اولین قسمت به بررسی دوربین تلفن های همراه می پردازیم.


دوربین موبایل ها و تلفن های همراه هوشمند

اگر شما یک تلفن داشته باشید، احتمالا دیگر نیازی به دوربین نخواهید داشت. کیفیت عکس هایی که با دوربین موبایل می گیرید معمولا آنقدر خوب است که با دوربین های استاندارد ببین و بگیر رقابت کند. خب، پس وقتی که هم اکنون دوربینی در جیب تان دارید، چرا به دنبال خرید دوربین دیگری بروید؟ شاید نیازی نداشته باشید.


البته به دلیل قطر کم تلفن های همراه، در آنها از سنسورهای نازکی استفاده می شود. سنسورهای بزرگتر معمولا عکس های بهتری می گیرند، اما سنسورهای درون دوبین های ببین و بگیر هم چندان بزرگتر از سنسور موبایل ها نیستند. اگر دوربین موبایل تان کیفیت مناسبی دارد و از آن راضی هستید، لزومی ندارد که با خرید دوربین عکاسی، یک ابزار دیگر را هم وبال گردن تان کنید.


اگر هم به دنبال کیفیت تصاویر بالاتری هستید، برای جایگزینی دوربین موبایل تان، به دنبال چیزی بهتر تر از دوربین های ببین و بگیر باشید. دوربین های ببین و بگیر مزایای زیادی نسبت به دوربین های موبایل دارند، اما برخی اوقات همه این مزایا، ارزش هزینه کردن بیشتر را ندارند. بهتر است ابتدا ببینید نیازهای تان در استفاده از دوربین چیست، تا بتوانید در خصوص دوربین مناسب تصمیم بگیرید. بگذارید اول ببینیم که دوربین تلفن های همراه برای چه کسانی مناسب اند.


کاربران دوربین های موبایل

‫*‬ افرادی که می خواهند همیشه فقط یک ابزار را به همراه داشته باشند.
‫*‬ افرادی که می خواهند به صورت اتفاقی و گاهی اوقات از دوستان و خانواده شان عکس بگیرند.
‫*‬ افرادی که بیشتر از کیفیت و نکات تکنیکی عکس ها، به اشتراک گذاری لحظات برای شان اهمیت دارد.
‫*‬ دارندگان تلفن های هوشمند که می خواهند از اپلیکیشن های موبایل برای ویرایش عکس ها استفاده کنند.
‫*‬ افرادی که آنقدر پول برای خرج کردن ندارند که دوربین عکاسی جداگانه خریداری کنند.


مزایا:

‫*‬ کیفیت عکس ها معمولا به اندازه کافی خوب هستند که در اندازه ۱۰ در ۱۵ یا ۱۲ در ۱۷ سانتی متر چاپ شوند.
‫*‬ این اجتماعی ترین دوربینی است که می توانید داشته باشید. تقریبا همه تلفن های همراه امکانات به اشتراک گذاری عکس (همچون ام ام اس) را در اختیارتان می گذارند. موبایل های هوشمند هم می توانند با اپلیکیشن ها، عکسها را به همه شبکه های اجتماعی و سایت های به اشتراک گذاری عکس ارسال نمایند.
‫*‬ این دوربین همیشه با شما است.
‫*‬ کارایی آن خیلی بیشتر از آن است که فقط عکس بگیرد.
‫*‬ اگر تلفن شما GPS داشته باشد، می توانید عکس های تان را تگ مکان (جئوتگ) هم بزنید.


معایب:

‫*‬ در بسیاری از موارد، عکس موبایل ها، کمترین کیفیت را در میان دوربین ها دارند.
‫*‬ در دوربین های دیجیتال، شما یک دستگاه اختصاصی دارید که همه تنظیمات لازم را دارد. اما در دوربین تلفن همراه، بسیاری از دکمه ها و تنظیمات مورد نیاز را ندارید که باعث مشکل در برخی کارها می شود.
‫*‬ وقتی باتری تلفن تان خالی شده باشد، دوربین تان هم شارژ ندارد.
‫*‬ روی این دوربین ها امکان استفاده از ابزارهای جانبی همچون سه پایه، فلاش و ... را ندارید.


در اصل، دوربین تلفن همراه نمی تواند نقش دوربین عکاسی اصلی شما را بازی کند. اما اگر موبایلی با دوربین کاملا خوب خریده اید و عکس های زیادی هم نمی گیرید، شاید نیازی به دوبین جداگانه نداشته باشید.


چه موبایلی بخریم؟

0800-iphone-4.jpg

آخرین آی فون شرکت اپل، دوربین بسیار خوبی دارد. این گوشی دارای فلاش و دوربین کم کیفیت جلویی است. مهمتر از آن اپلیکیشن های بسیار جذاب و کاربردی هستند که برای آی فون نوشته شده اند. شاید این بهترین دوربین موبایل موجود در بازار نباشد، اما عکس های شگفت انگیزی می گیرد.


0800-htc-incredible-s.jpg

برخی از تلفن های اندرویدی بهترین دوربین ها را در میان موبایل ها دارند و مهمترین مدل های آن توسط HTC تولید شده اند. مدل هایی همچون Sensation و EVO 3D و Incridible S و Inspire بهترین مدل های بازار هستند که همگی دوربین های بسیار خوبی تا ۸ مگاپیکسل دارند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

۵ افزونه برتر کروم برای کاربران گوگل+

کاربران گوگل+ می توانند افزونه های برتر گوگل+ کروم را نصب کرده و کاربردش را بهبود بخشند و با قدرت بیشتر به آزمایش گوگل + بپردازند. ما معتقدیم شما باید این ۵ افزونه را، همین حالا روی مرورگر کروم خود نصب کنید. تست کنید تا متوجه شوید. افزونه های زیادی برای گوگل+ وجود دارد ، امیدوارم انتخابهای ما را دوست داشته باشید.

مفیدترین خصوصیتی که می تواند اضافه کند آسان کردن نظر دادن و پاسخ به نویسنده است. (البته امیدواریم این خصوصیت به صورت پیش فرض در گوگل+ قرار گیرد) همچنین آیکون مورد نظر با یک شماره زمانی که پیام جدیدی دارید ، نشان داده خواهد شد. شما می توانید با دکمه های میانبر مثل کنترل+اینتر و شیفت+اینتر برای نظر دادن یا پست جدید گذاشتن استفاده کنید. می توانید نوار هدر را به پایین باز کرده و منوی کرکره ای این امکان را به شما میدهد که مطلب مورد نظر را در جاهای  دیگری منتشر کنید ( توییتر/فیس بوک/ایمیل). حتما امتحانش کنید.

 

امکان زوم سریع بر روی عکسهای موجود در گوگل+ را فراهم میکند. فقط با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی عکس، عکس بزرگ به صورت شناور نشان داده خواهد شد. البته شما می توانید انتخاب کنید که با کلیک روی عکس آن را بزرگ نمایش دهد.

اتفاقات جدید در گوگل+ را با آیکون خودش که در نوار بالای کروم قرار می گیرد نشان می دهد، که این فرصت را به شما می دهد که هر زمان در هر صفحه دیگری باشید از اتفاقات جدید در گوگل+ با خبر شوید، بدون سر زدن به گوگل+.

به شما این فرصت را می دهد که به هر صفحه ای که می خواهید +۱ بدهید، بدون آن که در آن صفحه +۱ وجود داشته باشد. آیکن +۱ در نوار بالای مرورگر قرار می گیرد. وقتی روی +۱ کلیک کنید یک +۱ دیگر باز می شود با آدرس همان صفحه که میتوان با کلیک بر روی آن به آن صفحه امتیاز دهید و البته آنرا در گوگل+ خود منتشر کنید.

 

یک افزونه ساده است برای مخفی کردن نظرات پستهای گوگل+ شما، البته هر وقت که بخواهید می توانید نظرات را قابل دسترس سازید. اگر شما قسمت نظرات شلوغی دارید ، صفحه شما ظاهر به هم ریخته ای خواهد داشت. این افزونه نظرات را جمع میکند و ظاهر مرتبی به صفحه شما میدهد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

روش برای افزایش سرعت بوت سیستم عامل ویندوز

بوت ویندوز را سریع تر بکنید

ویندوز شما بعد از مدتی استفاده کند شده و از همه بدتر مدت زیادی طول می کشد تا بعد از روشن کردن بالا بیاید. شما هم حوصله ندارید هر بار چند دقیقه صبر کنید تا ویندوز آماده کار بشود. ‏

در این مطلب ده روش گفته شده که با اجرای آنها می توانید سرعت بوت ویندوز را بیشتر کنید. دقت کنید برای استفاده از بعضی از این روش ها لازم است یک کاربر حد متوسط یا بالاتر ویندوز باشید و آنها را با احتیاط و مسوولیت خودتان انجام می دهید. اگر می خواهید سریع تر ویندوزتان را آماده به کار داشته باشید به ادامه مطلب مراجعه کنید. ‏

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

کاربران هندی می‌توانند از طریق ارسال SMS گوگل+ خود را بروزرسانی کنند!

اغلب زمانیکه یک سرویس جدید توسط غول‌های اینترنتی همچون گوگل، آمازون و فیس‌بوک راه‌اندازی می‌شود، در درجه اول به مخاطبان آمریکایی ارائه شده و باقی جهان را در حسرت آن می‌گذارد. اما به نظر می‌رسد گوگل+ تفاوت زیادی دارد.

واضح است که گوگل می‌خواهد همه پردازنده‌های گوگل و در صورت امکان طراحی‌های مجدد خدمات عمده و گل با طرح و رنگ گوگل+ همسان باشند. شرکت در مورد آخرین سرمایه گذاری خود بسیار جدی می‌باشد. گوگل برای دستیابی به کششی در میان مردم کشورهای جهان سوم، بویژه در جمعیت یک میلیاردی هند، پست منحصر به فردی با ویژگی SMS برای کاربران هندی راه‌اندازی کرده است.

این کار جای تعجب زیادی ندارد زیرا گوشی‌های هوشمند در هند کمیاب هستند و در واقع در سایر کشورهای در حال توسعه اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه به همین صورت می‌باشد. در چنین بازاری، SMS ایجاد جهت می‌کند.

برای بروزرسانی گوگل+ از طریق پیام‌های متنی باید به تنظیمات گوگل+ بروید و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا گوگل یک کد تائید به شما بدهد. به محض فعالسازی، یک ستون جدید گوشی در کنار پست الکترونیکی در زیر بخش اطلاع رسانی نمایان می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اطلاع رسانی SMS به فعالیت‌ها شکل دهید مانند وقتیکه کسی پستی را به اشتراک می‌گذارد یا چیزی را به شما یادآوری می‌کند، شما را به گروهی اضافه می‌کند و یا نظری می‌دهد.

درحالیکه این اطلاعیه‌ها برای کاربران آمریکایی نیز موجود می‌باشد، کاربران هندی با ارسال پست به گوگل+ از طریق پیام کوتاه به شماره ۹۲۲۲۲۲۲۲۲۲ بدون هیچ هزینه اضافه‌ای از مزایای بیشتری برخوردار هستند.

شما همچنین می‌توانید محافلی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید با اضافه کردن “@circlename” به پیام مشخص کنید. برای به اشتراک گذاشتن با محافل توسعه یافته (دوستان دوستان) “@extended” را به متن بیافزایید. شما همچنین می‌توانید یک فرد مجرد را با “@email address.” به اشتراک بگذارید.

تمام کلیدهای میانبر SMS در زیر خلاصه شده است:

@[circle name]
To share with a specific circle, append your post with @[circle name]. For example: “Will see you at the game @soccerfolks”.

@extended
To share with everyone in your extended circles , append your post with @extended. For example: “Any SF restaurant recommendations? @extended”.

@public
To share your post publicly, append your post with @public. Public posts are viewable by anyone on the web. For example: “Any SF restaurant recommendations? @public”.  When you share something publicly, it may appear in search results.

@[email address]
To share your post with a specific person, append your post with @[email address]. For example, “In SF for the week @jazzguitar9@gmail.com” will be visible tojazzguitar9@gmail.com.

 

برای اطمینان از اینکه شماره موبایل شما جعلی نمی‌باشد، توصیه شده است که یک پین کد امنیتی اضافه کنید. با اینکار از دسترسی دیگران به گوگل+ شما جلوگیری خواهد شد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

نظر اندی لیز درباره آینده ویندوز: یک اکوسیستم که بر همه حکم رانی می کند

مترو در سراسر اکوسیستم مایکروسافت

در دو دهه ی گذشته، شاید این چند سال بدترین سال های زندگی مایکروسافت بوده باشد. تقریبا از زمانی که این شرکت ویندوز نا موفق ویستا را عرضه کرد، دیگر مایکروسافت را با آن هیاهوی همیشگی نمی شناسیم. اما هنوز ویندوز پرطرفدار ترین سیستم عامل دسکتاپ است و هنوز دستگاه هایی مثل ایکس باکس و کینکت هستند که بتوانند از قدرت مایکروسافت دفاع کنند. علاوه بر این، شاهد هستیم که ویندوز فون 7 هم دارد با سرعت خوبی رشد می کند. با این وجود مایکروسافت در تبلت ها موفق نبوده و ویندوز نتوانسته توفیق چندانی را در این عرصه به دست آورد.

 

اما خود مایکروسافت آینده اش را چگونه می بیند؟ مایکروسافت آینده اش را به صورت جهانی با اکوسیستم ویندوز ترسیم کرده است. اندی لیز، رئیس بخش ویندوز فون 7، کسی بود که دیروز، در کنفرانس سهام داران مایکروسافت گفت: ما هرگز ویندوز فون 7 را روی تبلت ها نخواهیم دید – او هنوز اعتقاد دارد که تبلت ها، تلفن ها، کنسول ها و کامپیوتر های شخصی مایکروسافت، دارند با یک هارمونی فوق العاده در کنار هم فعالیت می کنند. اما برنامه ی او این است که کاری کند تا کاربران بتوانند تجربه ثابتی را با تمام دستگاه های مبتنی بر پلتفرم مایکروسافت داشته باشند. هر چند او اشاره ای به این که چگونه دستگاه های مختلف با یک اکوسیستم کار خواهند کرد، نکرد.

 

اما می توانیم نکاتی را در این مورد حدس بزنیم. هویدا ترین این حدث ها همان رابط کاربری Metro است که نمونه ی آن در ویندوز 8 و کینکت و ایکس باکس هم به کار گرفته شده است. در واقع می توان با قاطعیت گفت که مایکروسافت می خواهد فقط روی یک نوع رابط کاربری تمرکز کند. نکته دوم: همه شما می دانید که یکپارچه سازی ایکسباکس لایو با ویندوز 8 صورت خواهد گرفت. اما شایعات نکات تازه ای را به این جریان اضافه می کنند. در کرنل ویندوز 8، رفرنسی به نام XBOX_360_STSTEM_CRASH مشاهده شده است. بر این مبنا احتمال دارد که در نسخه بعدی ویندوز شاهد اجرا شدن بازی های ایکس باکس باشیم. هر چند مانع بزرگ در این است که ویندوز اصلا از پردازنده ی IBM PowerPC ایکس باکس پشتیبانی نمی کند. به هر حال اگر مایکروسافت است، که حتما چاره ای برای این هم اندیشیده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

تازه های اندروید 3.2: تبلت های اندرویدی بهتر می شوند

وقتی شرکت هواوی مدیا پد را به عنوان اولین تبلت 7 اینچی مجهز به اندروید 3.2 معرفی کرد؛ در مورد این آپدیت تازه اظهار داشت که نسخه 3.2 اساسا همان اندروید 3.1 است که به جای تبلت های 10 اینچی، برای تبلت های 7 اینچی بهینه سازی شده است. اما وقتی این آپدیت برای موتورلا زوم بیرون آمد، معلوم شد که هنوز نکاتی ناگفته باقی مانده اند. گوگل اندروید را باز هم بهتر کرده است. پس چه چیزی بهتر از این که به بهبود های جدید اندروید بپردازیم:

 

- بزرگ نمایی:  
تا قبل از این، هر گاه می خواستید از یک اپلیکیشن موبایلی اندروید برروی تبلتتان استفاده کنید، اپلیکیشن برای استفاده از فضای زیاد صفحه خود را کش می آورد و به هر زور و ضربی که بود با صفحه منطبق می شد. این مساله گاها باعث می شد که طرح بندی اپلیکیشن ها دچار مشکل شود. در نسخه 3.2، گوگل سعی کرده با ارائه یک گزینه دیگر برای بزرگ کردن برنامه، این مشکل را حل کند. این گزینه زوم کردن برنامه است.

 

در آیپد وقتی بخواهید یک اپلیکیشن مخصوص آیفون را اجرا کنید، می توانید به مود 2x متوصل شوید. این مود اپلیکیشن را در سایزی دو برابر بزرگ تر به اجرا در می آورد. می توان گفت که آیپد روی اپلیکیشن زوم می کند. در این حالت معمولا با رزولوشن پایین و کیفیت نه چندان مناسب اپلیکیشن رو به رو خواهید شد؛ اما به هیچ عنوان مشکلی در به هم خوردن جای دکمه ها و طرح بندی اپلیکیشن پیش نخواهد آمد. چیزی که به 3.2 اضافه شده نیز دقیقا همین است. این نسخه به جز گزینه قدیمی «Stretch» یا «بسط دادن اپلیکیشن» یک گزینه هم به نام زوم کردن دارد که مانند مود 2x در آیپد عمل کرده و شما را از دردسر نجات می دهد.

 

- دربر گیری همه ی اقشار:  
همانطور که گفته شد، اندروید 3.2 در نهایت به جا هایی قدم خواهد گذاشت که هانی کام تجربه نکرده است. یعنی همان تبلت های هفت اینچی. زمانی بود که تبلت های هفت اینچی اساسا از همان اینترفیسی استفاده می کردند که برای گوشی های 4 اینچی طراحی شده بود. حالا اینترفیسی دارید که اختصاصا برای تبلت شما طراحی شده است. حالا دارندگان تبلت هایی مثل HTC View 4G می توانند امیدوار باشند که این نسخه برای تبلتشان عرضه شده و کمی از یک موبایل غول پیکر فاصله بگیرند.

 

این نسخه جدید همچنین از چیپ های تازه کوالکام پشتیبانی خواهد کرد. این خود به معنای آن است که تبلت های اندروید به زودی با طیف غنی تری از چیپ ها و پردازنده ها رو به رو خواهند شد.

 

- سخن آخر:  
علاوه بر موارد گفته شده در فوق، اندروید 3.2 تعداد بسیار زیادی از باگ های نسخه های قبلی را برطرف کرده و عملکرد را در استفاده از شتاب دهنده های سخت افزاری بهبود بخشیده است. با شنیدن این جمله باید به سرعت بیشتر نسخه بعدی اندروید پی ببریم. در نهایت باید به پشتیبانی مناسب از کارت های SD هم اشاره کنیم. تمام شد؟ نه! آپدیت هایی هم برای Movie Studio، نرم افزار پخش فیلم و نرم افزار پخش موسیقی عرضه شده است. بعلاوه آپدیت هایی برای ویدجت ها به منظور بهبود کارایی آن ها. و این بود اندروید 3.2 – پس منتظر آپدیت شدن تبلت اندرویدیتان باشید.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 

تا چه زمانی می توان خواب های رنگی دید؟

در جوانی خواب های رنگی می بینیم

آیا خوابهای شما رنگی هستند؟ این سوالی بود که پژوهشگران در یک فاصله زمانی 16 ساله، دوبار از 1300 نفر پرسیدند. نتیجه این تحقیق و مقایسه آن در گروه های سنی مختلف نشان داد که بیشتر افراد جوان خوابهای خود را رنگی توصیف کرده اند در حالیکه با بالا رفتن سن، تعداد افرادی که خوابهای خود را سیاه و سفید توصیف کرده اند بیشتر می شود. ‏

بر اساس مقاله منتشر شده در نشریه Dreaming، حدود 80% افراد زیر 30 سال خوابهای رنگی می بیننند، در حالیکه تنها 20% کسانی که بالای 60 سال سن دارند، قادر به دیدن خوابهای رنگی هستند. اگر شما جزو کسانی هستید که خوابهای رنگی می بینند و می خواهید این قابلیت را در سنین بالا نیز حفظ کنید، روانشناسان توصیه جالبی برای شما دارند: "سعی کنید بیشتر تلویزیون رنگی تماشا کنید." ‏

هرچند ممکن است چشم پزشکان زیاد با این توصیه موافق نباشند؛ اما نتایج همین تحقیق نشان داد افرادی که بیشتر تلوزیون رنگی تماشا می کردند، حتی در سنین بالا هم قادر به دیدن خوابهای رنگی بودند. این موضوع شاید بخاطر الگو برداری مغز از مشاهدات روزمره برای تولید رویا باشد. هر چند این روزها دیگر تلویزیون سیاه و سفید دیگر جایی یافت نمی شود. ‏

شما چطور؟ آیا شما هم خوابهای رنگی می بینید؟ اگر دوست داشتید، می توانید سن و میانگین ساعاتی را که روزانه پای کامپیوتر یا تلوزیون صرف می کنید را هم بفرمایید. ‏

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات() 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو