بالا رفتن تعداد سایتهای اجتماعی كه نمی توان بی خیال آنها شد باعث می شود همیشه به دنبال راهی باشیم برای اتصال این سایتها به هم. منظور من از اتصال این است كه وقتی در یكی مطلبی را منتشر می كنی به صورت خودكار این مطلب در سایتهای دیگر هم منتشر شوند. سالهاست كه بنده گودر، توییتر و فیس بوك را به هم متصل كرده ام و ترتیب اتصال بدین گونه است كه زمانی كه مطلبی را در توییتر منتشر می كنم به صورت خودكار در فیس بوك هم منتشر می شود. حالا با متولد شدن گوگل پلاس هم باید راهی یافت برای اتصال این سایت به توییتر و فیس بوك.

فیس بوك

برای اینكه مطالبی را كه در گوگل پلاس منتشر كرده اید به صورت خودكار در فیس بوك هم منتشر شود باید به این صفحه از فیس بوك رفته و آدرس ایمیل اختصاصی خود را دریافت كنید. اگر ایمیلی به این آدرس فرستاده شود محتوی ایمیل از طرف شما در فیس بوك منتشر خواهد شد. حالا كافیست در هنگام انتشار مطلب این آدرس را هم به عنوان دریافت كننده مطلب وارد كنید. بدین ترتیب با انتشار مطلب در گوگل پلاس، ایمیلی حاوی مطلب منتشر شده برای آدرس ایمیل شما در فیس بوك هم ارسال می شود كه فیس بوك محتوی آنرا از طرف شما منتشر خواهد كرد.

توییتر

توییتر مانند فیس بوك آدرس ایمیل در اختیار شما قرار نمی دهد. اما می توانید با استفاده از سرویسی كه سایت twittermail‌ كه قبلا آنرا معرفی كرده ام یك آدرس ایمیل برای خود دست و پا كنید. پس از ساخت این آدرس كافیست همانند فیس بوك در هنگام انتشار مطلب، این آدرس ایمیل را هم به عنوان گیرنده مطلب وارد كنید.

توجه كنید كه برای راحتی كار می توانید یك حلقه ایجاد كرده و این 2 آدرس را به آن بیافزایید و از این پس هنگام انتشار مطلب این حلقه را به لیست دریافت كنندگان مطلب اضافه كنید.

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات()