- اپلیکیشن بر فراز فرانسه: این اپلیکیشن کاری است از نشنال جئوگرافیک و مخصوص گجت‌های iOS است. با نصب این اپ به ۲۰۰۰ عکس بسیار زیبا که با هلیکوپتر و به وسیله عکاسان حرفه‌ای از فرانسه گرفته شده‌اند، دسترسی خواهید داشت. این اپ رایگان نیست.

۲- اپلیکیشن‌ای برای تشخیص ملانوما: آیا خالی در پوست دارید که نگران هستید بدخیم باشد؟ می‌توانید از این اپیکیشن ۱٫۹۹ دلاری استفاده کنید تا این اپ یک ارزیابی اولیه از ضایعه پوستی شما داشته باشد.

این اپ عکسی را که شما از ضایعه پوستی‌تان می‌گیرد، تحلیل می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که ضایعه بیشتر احتمال دارد، خوشخیم یا بدخیم باشد. بر اساس معیارهای ABCD (قرینه نبودن، حاشیه نامنظم، رنگ یا اندازه ضایعه) می‌شود، به خوش‌خیم یا بدخیم بودن ضایعه مشکوک شد. بدیهی است که هیچی چیز، جای ویزیت پزشک را نمی‌گیرد و این اپ تنها یک وسیله کمکی خواهد بود.

۳- با HistoryPin تاریخ را در جیبتان داشته باشید: من قبلا سایت HistoryPin را به شما معرفی کرده بودم، کاری که این سایت می‌کند، این است که عکس‌های قدیمی و جدید را در هم می‌آمیزد و یک عکس ترکیبی جالب درست می‌کند.

این سایت به تازگی اپلیکیشن رایگان اندروید را خود بیرون داده است که بد نیست تست کنید.

خوبی داشتن این اپ این است که هر کس می‌تواند ببیند که چه عکس‌های ترکیبی به این سبک و سیاق درست شده‌اند که مکان گرفته‌شدنشان در نزدیکی محل اقامت اوست. کاربر می‌تواند با راهنمایی GPS به آن محل برود و عکس را با محل مقایسه کند و کلی لذت ببرد.

اگر وسیله  اندرویدی ندارید، عجالتا به مرورگر خود به اینجا بروید.

۴- اپلیکیشن رایگان ناسا برای اندروید: در همان روزی که آخرین مأموریت شاتل‌ها از مرکز فضایی کندی انجام شد، ناسا یک اپلیکیشن رایگان برای اندروید بیرون داد. با این اپ می‌توان به آخرین خبرها و عکس‌ها و آرشیو عکس‌ها و حتی تلویزیون ناسا دسترسی پیدا کرد.

۵- MediBabble، ترجمان دردهای شما: پزشکانی که در شهرها و بیمارستان‌های بزرگ کار می‌کنند، گاهی به مشکل جدی‌ای برمی خورند، بیمارانی با زبان‌های خارجی به نزد آنها می‌یایند و تا مترجم ظاهر شود، دقایق ارزشمندی از دست می‌رود. دو دانشجوی دانشکده پزشکی UCSF با نوشتن یک اپ به این مشکل خاتمه داده‌اند.

آنها اپ MediBabble را نوشته‌اند که هزاران سؤال معمولی که یک پزشک بسته به شرایط ممکن است از بیمار خود بپرسد، در خود ذخیره کرده است.

این اپ رایگان تا به حال هشت هزار بار دانلود شده است و فعلا زبان‌های اسپانیایی، ماندارین، روسی، هایئیتایی و کانتونی را پشتبانی می‌کند اما به زودی مجهز به زبان‌های اردو، عربی، هندی و فرانسه هم خواهد شد.

اگر پزشک هستید یا بیماری هستید که به یک شهر غریب می‌رود، توصیه می‌کنم مجهز به این اپ شوید، بی‌گمان روزی به کارتان خواهد آمد!

۶- Tweed، اپلیکیشن‌ای برای خواندن لینک‌های توییتر: اگر مایلید هستید خیلی سریع لینک‌هایی را که دوستان شما در توییتر توصیه کرده‌اند، مرور کنید، حتما از این اپ استفاده کنید. این اپ رایگان است.

۷- مرورگر ۳۶۰ Web: سفری، مرورگر خوبی است، اما با کمک ۳۶۰ Web Browser Lite می‌توانید فلش‌های گنجانیده شده در صفحات وب را ببیند و از دانلود منیجر خوب این مروگر استفاده کنید. به علاوه این مرورگر، رابط کاربری مدرن و زیبایی دارد و یکنواختی خسته‌کننده سفری را هم ندارد. بقیه ویژگی‌ها را در همان صفحه آی‌تونز ببیند.

۸- Evoz، غمخوار شیرخوارن: از بچه شیرخواره خود به خاطر کار روزانه دور می‌افتید و نگرانش هستید؟! با Evoz می‌توانید، همیشه و در همه جا از اوضاع فرزند خود مطلع شوید. این اپ به صدای گریه فرزند شما گوش می‌کند و بر اساس آن محاسبه می‌کند که آیا فرزند شما بیش از حد معمول گریه می‌کند و یا کیفیت خوابش چطور است. این اپ حتی می‌تواند در هنگام گریه شیرخوار به شما ایمیل بزند یا پیام کوتاه بفرستد!

۹- Evernote برای اندروید: خوانندگان یک پزشک به خوبی با سرویس Evernote آشنا هستند. به تازگی نسخه جدید Evernote  برای اندروید منتشر شده است که از لحاظ رابط کاربری پیشرفت‌های زیادی کرده است.

۱۰- با Friendthem دوستی‌های آفلاین خود را به دوستی‌های آنلاین تبدیل کنید: تصور کنید که با رفتن به یک مهمانی یا مسافرت، دوست جدیدی پیدا کرده‌اید یا همکار تازه‌ای پیدا کرده‌اید، آدم گاهی دوست دارد دوستی جدید خود را اینترنتی هم بکند و دوست جدید را به فیس‌بوک خود اضافه کند. اما جستجوی یک دوست تازه در فیس‌بوک و تقاضای دوستی چنان که در وهله اول آدم فکر می‌کند، ساده نیست.

Friendthem دقیقا به همین منظور نوشته شده است. با این اپ در واقع هر کاربر به دیگر کاربرانی که ان دور و اطراف هستند اعلام می‌کند که عضو فیس‌بوک است، تا آنها در صورت تمایل با او دوست شوند.

البته این اپ پیشبینی‌های امنیتی لازم را کرده است، شما می‌توانید مشخص کنید که کدام اطلاعات شما برای بقیه قابل مشاهده باشد، همچنان که می‌توانید در بعضی از محل‌ها مثل محل کار، اپ را به کلی غیرفعال کنید.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات()