اگر سخت افزار قدیمی (متعلق به ۵ سال پیش) و نسبتا ضعیف کنسول XBOX 360 را کنار بگذاریم باز هم جذابیت هایی دارد، به عنوان مثال بازی هایی مثل Red Dead Redemtion و هزاران عنوان بازی جذاب دیگر که تنها برای این کنسول عرضه شده اند.

بنابراین اگر شایعه ای به گوشمان برسد که مایکروسافت کاری کرده که ویندوز ۸ بتواند بازی های این کنسول را اجرا کند بسیار خوشحال میشویم، چرا که میتوانیم با کارت گرافیک های قدرتمندی که امروزه برای PC موجود هستند، این بازی ها را بهتر از کنسول و به زیبایی هر چه تمام تر اجرا کنیم.

بنابر شایعات منتشر شده، میتوان با استفاده از سرویسی شبیه Xbox Live در ویندوز ۸، بازی های XBOX 360 را اجرا کرد. شاید مایکروسافت با این اقدام سعی در جذب تعداد بیشتری دوستدار بازی های رایانه ای دارد.

با این که مایکروسافت هنوز هیچ اشاره ای در این مورد نکرده است، پیش از این فعالیت هایی در مورد کنسول XBOX 360 و بازی های Games for Windows به طور محدود صورت داده است. حتی نسخه ای از دستگاه Kinect مخصوص PC در راه است. بنابراین این احتمال وجود دارد که شایعه حقیقت داشته باشد.

به هر حال هر نوع سودی که ادامه پیدا کند برای مایکروسافت ارزش دارد و باید امیدوار باشیم که این کمپانی بزرگ نرم افزاری، این خبر خوب را رسما اعلام و تائید کند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات()