امروز درباره افزونه‌های کروم صحبت خواهیم کرد. من به تازگی افزونه‌هایی کشف کرده‌ام که بسیار مفید هستند و می‌خواهم آن را با شما در میان بگذارم. یکی از این افزونه‌ها به شما این امکان را می‌دهد که در صفحه نمایش دوبخشی از مرورگر استفاده کنید. من بطور مداوم از این افزونه استفاده می‌کنم و دیگری امکان مرور وب سایت‌ها را تا یک مرحله قبل ایجاد کرده است. افزونه سوم امکان اجرای اینترنت اکسپلورر را در داخل کروم برقرار کرده که برای امتحان سازگاری یا قالب بندی چیزی بسیار عالی است.

صفحه نمایش دوتایی


من واقعا ویژگی تب کروم را دوست دارم، اما گاهی اوقات باید در یک زمان در حال ضبط و یا مقایسه داده ها یا بهتر است بگویم برای انجام چندکار به دو پنجره مراجعه کنم. صفحه نمایش دوتایی افزونه ساده ایی است که به شما این امکان را می دهد دو وب سایت را همزمان، در کنار هم و بدون تغییر اندازه پنجره مشاهده کنید. کلید نصب صفحه نمایش دوتایی کنار نوار جستجوی کروم (OmniBar) قرار دارد. وقتی بر روی آن کلیک می کنید، تب جدیدی باز می شود و شما دو آدرس اینترنتی را دریافت خواهید کرد. در قسمت مقصد  آدرس را نوشته و سپس دو وبسایت در همان پنجره باراندازی می شود. نوار آدرس اینترنتی در جستجوی گوگل مرود استفاده قرار نمی گیرد اما افزونه این ویژگی را دارد که هرآنچه را می نویسید برای دفعه بعدی که افزونه را می بینید ذخیره کند؛ این افزونه در صورتیکه نیاز به یادداشت برداری داشته باشید می تواند بسیار مفید باشد.

نویگاپ (NavigUp)


بطور معمول هر وقت بخواهید به صفحه قبل بازگردید کلید بازگشت را در مرورگر خود فشار می دهید، با این حال آنچه مرورگرها ندارند یک کلید ((سطح بالاتر)) است که امکان بازگشت به مرحله قبلی یک وبسایت را به شما می دهد. اگر نویگاپ را نصب کنید در نوار ابزار کروم کلیدی خواهید دید که وقتی بر روی آن کلیک کنید شما را به  مرحله قبلی آدرس اینترنتی می برد. برای مثال اگر در حال مرور http://www.gooyait.com/category/radio هستید و میخواهید به مرحله قبلی بروید فقط بر روی کلید نویگاپ کلیک کرده تا به صفحه http://www.gooyait.com/category/ رفته و بعد هم به http://www.gooyait.com بروید حتی اگر هیچکدام از این دو صفحه را قبلا باز نکرده اید.

اینترنت اکسپلورر در کروم


بسیاری از مردم هنوز هم از اینترنت اکسپلورر بعنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده می کنند بدان معنا که اگر شما در حال طراحی چیزی برای وبسایت هستید بهتر است قابلیت های اینترنت اکسپلورر را به حساب بیاورید. اینترنت اکسپلورر کروم تحت عنوان کلیدی در نوار ابزار نصب خواهد شد که امکان فعالیت بین کروم و اینترنت اکسپلورر را به شما می دهد. برای جستجو یا باز کردن صفحات در اینترنت اکسپلورر نوار ابزار، IE را نوشته و کلمات کلیدی آدرس مورد نظر خود را بنویسید. افزونه سوم همچنین این امکان را به شما می دهد در هر مرورگر وارد حساب های کاربری مختلف گوگل خود شوید.

نتیجه گیری

در نتیجه من هنوز هم یکی از کاربران مشتاق کروم هستم. اینکه دو وبسایت را همزمان در یک پنجره مشاهده کنید بسیار عالی است و نویگاپ نیز بسیار مفید می باشد. مسلما من به افزونه  اینترنت اکسپلورر کروم نیازی چندانی ندارم اما افرادی را می شناسم که پس از آگاهی در مورد این افزونه اینترنت اکسپلورر را از کامپیوتر خود پاک خواهند کرد. آیا شما جزء این افراد هستید؟

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    | طبقه بندی: اخبار فناوری،     |
نظرات()