گوگل قصد دارد که سرویس‌ وبلاگ‌نویسی بلاگر و سرویس اشتراک عکس پیکاسا را تغییر نام بدهد و نام‌های جدیدی بر آنها بگذارد تا این دو سرویس محبوب و پرکاربر را به صورت واضح، به عنوان محصولی از محصولا گوگل مشخص شوند.

بر اساس اطلاعات منابع ناشناس، گوگل قصد دارد که نام پیکاسا را با Google Photos نام بلاگر را به Google Blogs تغییر بدهد، یوتیوب فعلا از گزند تغییر نام، در امان خواهد بود.

تغییر نام، ظرف شش هفته رخ خواهد داد و هدف اصلی گوگل از این کار، متمرکز کردن محصولات پراکنده خود، جها تمرکز بر شبکه اجتماعی گوگل پلاس خواهد بود.

گوگل پیش از این هم برخی از محصولات را تغییر نام داده است، مثلا بعد از خرید Writely ، آن را به Google Docs تغییر نام داد و JotSpot را تبدیل به Google Sites کرد. اما مسلما بلاگر و پیکاسا، بسیار محبوب‌تر و پرکاربرتر از سرویس‌های تغییر نام داده شده قبلی هستند.

گوگل می‌خواهد کاری کند که هر کدام از محصولاتش به صورت جدا یا در ارتباط با محصولات دیگر، قابل استفاده باشد. در این راستا می‌توان پیشبینی کرد که به زودی شاهد وحدت Buzz و پلاس و یکپارچه شدن سیستم آپلود و اشتراک عکس پلاس با پیکاسا در قالب Google Photos خواهیم بود.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات()