اپلیکیشن Google Maps برای اندروید به تازگی به نسخه ۵٫۷ ارتقا یافته است. از ویژگی‌های تازه این اپ می‌توان به راهبری حمل و نقل، بهتر شدن سیستم جستجو و همچنین نشان دادن عکس‌هایی از مناطق دلخواه در کنار نقشه است.

اما شاید انقلابی‌ترین تغییر که خوشایند ما هم باشد، امکان دانلود نقشه‌ها است. برای این کار شما نخست باید به قسمت Lab اپ بروید و این ویژگی را فعال کنید.

حالا می‌توانید نقشه جایی را دوست دارید به شعاع ده مایل دانلود کنید.

فرض کنید که می‌خواهید نقشه مناطق حول و حوش میدان آزادی را داشته باشید، کافی است روی میدان با انگشت اشاره کنید و سه چهار ثانیه‌ای انگشتتان را نگه دارید و مکث کنید، در کادری که ظاهر می‌شود، باید download map area را برگزینید. نقشه برایتان دانلود می‌شود و در کَش گوشی‌تان قرار می‌گیرد.

این طوری اگر جایی بودید که gprs قطع یا کند بود، می‌توانید از نقشه به سهولت استفاده کنید. البته مزیت دیگر صرفه‌جویی در هزینه موبایل است و اگر آدمی هستید که همیشه دوست دارد از GPS و نقشه گوگل استفاده کند، از این به بعد، راحت‌تر خواهید بود.

توجه داشته باشید که شما تصویر ماهواره‌ای محل را به این ترتیب نمی‌توانید ذخیره کنید و فقط نقشه راه‌ها و اماکن برایتان ذخیره می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Google Maps برای اندروید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات()