اگر روی دسکتاپتان مرورگر کروم گوگل و روی تلفنتان سیستم­عامل اندروید گوگل دارید، ممکن است با خود بیاندیشید که… چرا نتوانم از بوکمارکهای یکسان در هر دو جا استفاده کنم؟ در اینجا از نحوه همگامسازی بوکمارکها بین کامپیوترها و همچنین با تلفن اندرویدتان مطلع خواهید شد.

این مطلب را میچ بارتلت از Technipages.com نوشته است؛ وی در این وبسایت نکات بسیاری را برای تلفنهای موبایل متذکر می­شود.

همگامسازی بوکمارکهای کروم بین کامپیوترها

در کروم گوگل، دکمه آچار در گوشه بالای سمت چپ را بزنید و “Options (گزینه ها)” را انتخاب کنید.

از کادر Options عبارت “موارد شخصی (Personal Stuff)” را انتخاب نمایید، سپس روی “تنظیم همگامسازی… (Set up sync…)” کلیک کنید

در صفحه انواع داده­ها (Data Types)، روی “Bookmarks” کلیک نمایید. هر نوع از داده­ها که مایلید با حسابتان همگامسازی شود را تیک بزنید، سپس روی OK کلیک کنید.

بوکمارک­های شما اکنون با حساب گوگلتان همگامسازی شده اند. شما می­توانید این گامهای مشابه را روی هر PC دیگری که بخواهید بوکمارک­هایتان را با آن همگام نمایید انجام دهید.

بوکمارک­ها را با اندروید همگام نمایید

حالا که بوکمارک­ها با حساب گوگلتان همگامسازی شدند می­توانید از طریق یک ابزار طرف ثالث با نام ChromMarks آنها را با یک دستگاه اندرید همگام کنید. ChromMarks را از Android Market دانلود و نصب نمایید.

بوکمارک­های شما حالا در ابزار ChromeMarks در دسترس خواهد بود. انتخاب یکی از آنها سبب باز شدن لینک در مرورگر پیش­فرضتان خواهد شد.

اگر می­خواهید بوکمارک­ها را بین این ابزار مرورگر اندروید و کروم روی کامپیوترتان همگامسازی کنید، این قابلیت در نسخه پولی (غیررایگان) ChromeMarks قابل دسترسی است. گزینه­های همگامسازی این نسخه در مسیر منو < تنظیمات < بوکمارک­های محلی (Local Bookmarks) موجود خواهند بود.

حالا شما بوکمارکهای کروم را علاوه بر دستگاه اندرویدتان از هر کامپیوتری نیز در دسترس خواهید داشت.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 تیر 1390    | توسط: mohammad soleimani    |    |
نظرات()