شاید تا بحال برایتان پیش آمده باشد که گوشی خود را گم کرده باشید و یا بدتر از آن گوشی تان دزدیده شده باشد. در این مواقع چه می کنید؟! آیا راه حلی برای بازگرداندن گوشی خود دارید؟! شاید…..

امروز قصد داریم تا به شما بیاموزیم که چگونه امنیت گوشی آندرویدی خود را بالاتر برده تا در صورت بروز همچنین مشکلاتی، امکان جبران مسئله پیش آمده را داشته باشید. روند کار بدین صورت است که با نصب چند اپلیکیشن، کاری می کنیم تا در صورت از دست دادن گوشی، باز هم ارتباط خود را با گوشی حفظ کنیم . به همین سادگی…

اگر با گوشی آیفون آشنا باشید، حتماً می دانید که از طریق سایت me.com قادر هستید که آیفون خود را مکان یابی (Locate) ، قفل (Lock) و یا حتی پاک (Wipe) کنید. همیچنین امکانی را برای آندروید نیز می توان فعال کرد، منتها می بایست قبل از آن برنامه ی مورد نظر را بروی گوشی نصب کرد.

برنامه ی مورد نظر ما نامش MobiUCare است. از طریق این برنامه و به کمک اتصال به اینترنت قادر به انجام اعمال زیر هستید:

:: ارسال پیام در صورت تعویض سیم کارت به شما
:: یافتن موقعیت جغرافیای تلفن همراه از طریق GPS
:: فعال کردن حالت آژیر برای یافتن موقعیت گوشی (برای مواقعی که فراموش می کنید تلفن همراه تان را کجا گذاشته اید.)
:: قفل کردن گوشی
:: پاک کردن تمامی اطلاعات گوش
:: گرفتن عکس از طریق دوربین گوشی و ارسال آن برای شما

» سه امکان آخری تنها برای یکماه رایگان است

تنها کافیست این برنامه را نصب کرده و اکانت خود را درون این سایت فعال کنید. حال کافیست از طریق اینترنت (و از طریق این سایت) تمامی کارهای گفته شده را از راه دور بروی گوشی خود اعمال کنید.

صفحه ی MobiUcare در آندروید مارکت

اما یک مشکل بسیار بزرگ!!!!

اجرای این برنامه نیاز به دسترسی به اینترنت دارد، که با توجه به وضعیت اینترنت در کشور ما، احتمال اینکه در مواقع ضروری، امکان دسترسی به اینترنت (برای تلفن دزدیده شده) وجود نداشته باشد، بسیار زیاد است پس…

نقشه ی دوم را طرح ریزی می کنیم:

نام نقشه ی دوم ما و یا اپلیکشن دوم ما Lost Phone Dinder – DroidRing است. از طریق نصب این برنامه امکان دسترسی به گوشی از طریق SMS برای شما فعال می گردد.

شما در ابتدا باید برنامه را نصب کنید و سپس تنظیمات لازمه را انجام  دهید. حال برنامه فعال است و به محض تعویض سیم کارت با ارسال یک پیامک به شماره ای که از قبل در آن تعریف کرده اید، از شماره تلفن سارق محترم آگاه می شوید. حال قادرید تا با ارسال SMS ، کارهای زیر را انجام دهید:

:: آگاهی از موقعیت جغرافیایی با کمک جی پی اس (Locate)
:: بیرون آوردن گوشی از حالت Silent و فعال کردن صدای آژیر

و مسئله ی جالب اینجاست که تمامی این کارهای بدون نیاز به اینترنت و تنها با ارسال و دریافت SMS امکان پذیر است.

صفحه Lost Phone Finder – DroidRing در آندروید مارکت

توجه: برنامه ی دیگری نیز وجود دارد بنام Lost Phone . این برنامه تمامی که کار های گفته شده را انجام می دهد ولی با تجربه ای که من با این اپلیکیشن داشتم این برنامه برای ارسال اس ام اس در هنگام تعوضی سیم کارت ایراداتی دارد. البته شما هم امتحان کنید و تجربیات خود را در اختیار من قرار دهید.

اما یک مسئله ی مهم دیگر…

ممکن است که شما امکان GPS را بخاطر بعضی مسائل در گوشی خود غیر فعال کرده باشید (و یا ممکن است سارق عزیز اینکار را کرده باشد)، در اینصورت گوشی قادر به اتصال به ماهواره نیست، و در حقیقت شما امکان پیدا کردن موقعیت گوشی خود را از دست می دهید، اما برای حل این معضل هم یک راه حل داریم:

راه حل ما یک Application هست بنام SMS GPS Enabler. شما با نصب این برنامه و تعریف یک واژه خاص می توانید قابلیت GPS را در گوشی فعال کنید. همچنین با نصب این نرم افزار علاوه بر GPS می توانید وایرلس و یا Wifi را نیز از راه دور فعال نمایید (نسخه تجاری این اپلیکیشن امکان فعال سازی بسیاری از بخش های دیگر را نیز دارد).

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 خرداد 1390    | توسط: mohammad soleimani    | طبقه بندی: اخبار گوشیهای هوشمند،     |
نظرات()